Zajímavosti

Okolí hotelu

OKOLÍ HOTELU

V okolí Hotelu Maxi, který se nachází v historickém centru Uherského Hradiště, naleznete řadu významných míst. Historické a přírodní lokality naleznete také mimo samotné město v blízkém okolí. Podrobnější informace vám poradíme na recepci hotelu nebo navštivte Městské informační centrum na Masarykově náměstí (cca 300m od hotelu).

 

KAM ZA KULTUROU A HISTORIÍ?

SLOVÁCKÉ DIVADLO (100M)

Nechte se kulturně obohatit jedním z představení herců Slováckého divadla. Nabitý program naleznete na webových stránkách, stejně jako podrobné informace ke koupi vstupenek či obsazení jednotlivých vystoupení.

SLOVÁCKÉ MUZEUM A GALERIE (MUZEUM 1 KM, GALERIE 100M)

Příjemnou procházku můžete zakončit ve Smetanových Sadech, kde se Slovácké muzeum nachází. Pravidelné výstavy potěší zvědavost každého z návštěvníků. Naopak kousek od hotelu se nachází oficiální součást muzea – Slovácká galerie. Mimo unikátní architekturu bývalé zbrojnice můžete uvnitř spatřit díla místních i cizích umělců.

PAMÁTNÍK VELKÉ MORAVY (2 KM)

V sousedním Starém Městě se za unikátním kostelem Sv. Ducha najdete Památník Velké Moravy. Exkurz do moravské historie nabízí ukázka starých hrobových systémů a uložiště ostatků šlechty.

ARCHEOSKANZEN MODRÁ (6,5 KM)

Reálný pohled na Velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví nabízí Archeoskanzen v Modré. Toto místo najdete cestou na Velehrad, program ukazující aktivity každodenního života té doby naleznete na webových stránkách.

VELEHRAD (7 KM)

Křesťanské centrum Uherskohradišťska město Velehrad skrývá spoustu historických míst a samotné centrum stojí za návštěvu.  Významným místem je především farnost.

HRAD BUCHLOV (17 KM)

Dominantou Chřibů je středověký hrad Buchlov, který tyčí nad okolní krajinou a směrem na Brno nejde minout. Víkendový program nabízí různé středověké atrakce, které je možno spojit s procházkou ke kapli Sv. Barbory.

ZÁMEK BUCHLOVICE (11 KM)

Západním směrem od Uherského Hradiště je vhodnou návštěvní destinací také Zámek Buchlovice. Barokní šlechtické sídlo patří mezi významná evropská centra z hlediska architektury a rozsáhlostí sbírek z Habsburského období.

 

KAM DO PŘÍRODY A ZA ZÁBAVOU?

CHŘIBY (PŘIBLIŽNĚ 13KM)

Pohoří západně od Starého města uhrane nadšence čisté přírody, panoramatickými výhledy na skalnaté a zalesněné kopce a údolí. Velké množství turistických tras provede výletníky z Buchlovic či Velehradu ke kapli Sv. Barbory, na hrad Buchlov nebo na zříceninu Cimburk. Doporučujeme procházet s turistickou mapou.

BÍLÉ KARPATY (PŘIBLIŽNĚ 37 KM)

Za Uherským Brodem se tyčí Bílé Karpaty, které jsou nejbližším pohořím. Otevřené možnosti pro všechny druhy turistiky a čarovnou přírodu naleznete v téměř všech lokalitách této oblasti. Zájemci můžou navštívit mstní bio farmy a jejich tradiční produkty.

PARK ROCHUS (3,5 KM)

Areál Rochus je jedinečná lokalita, která snoubí kulturní památky regionu s přírodou. Místní průvodci vám ukáží život obyvatelstva v různých obdobích, navštíví s vámi místní vinařské sklepy nebo kapli Sv. Rocha. Toto místo určitě stojí za návštěvu.

BAŤŮV KANÁL (600M – PŘÍSTAVIŠTĚ STARÉ MĚSTO)

Přibližně 53 km dlouhý kanál propojující Kroměříž s Hodonínem je ideálním místem pro letní plavby. V nabízených přístavištích si můžete zamluvit místa na lodi a kochat se okolní krajinou. Za cílovou destinaci si můžete zvolit třeba AdrenalinPark U Baťáku ve Veselí nad Moravou.

KOVOZOO (3 KM)

Rodiny s dětmi ocení unikátní zoo ve Starém Městě, která se nachází v prostorném areálu kousek od samotné výroby. Zvířata všeho druhu jsou složena z menších i větších součástek a kreativní buňky návštěvníků budou jistě nadšené. Na jednotlivých exponátech se podílí místní umělečtí kováři.

LÁZNĚ LEOPOLDOV (12 KM)

Naprosté uvolnění a relaxaci po dlouhém dni dopřejí lázně Leopoldov se svými vyhlášenými procedurami. Především sirné prameny a koupele dokonale očistí tělo od veškerých nečistot a působí desinfekčním účinkem. Jednoduše ideální místo pro relaxaci.

 

AQUAPARK UHERSKÉ HRADIŠTĚ (1,6 KM)

V nedalekém aquaparku si vodních radovánek užije celá rodina. Návštěva je vhodná za jakéhokoliv počasí, neboť areál nabízí vnitřní i venkovní bazény a atrakce. Nové wellness centrum potěší milovníky saun a vířivek.

LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO STUPAVA A OSVĚTIMANY (20 KM)

Zimní měsíce jsou úzce svázány se zimními sporty. I na Slovácku si můžete parádně zalyžovat nebo využít jednu z běžkařských tras. Základny těchto sportů najdete na Stupavě nebo v Osvětimanech.

LASER ARENA (120M)

Moderní zábavní centrum hledejte pod názvem Laser Arena. Mimo činnost vyplývající z názvu si návštěvníci mohou vyzkoušet také virtuální plošiny, PS4 Race simulace či jiné aktivity.

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA

Akcí roku je v Uherském Hradišti 7 dní trvající Letní filmová škola konající se na přelomu července a srpna. Mimo nepřetržité promítání snímků od různých autorů a tvůrců vás vtáhne do děje neustávající doprovodný program od stand upů, přes prezentace, až po kvízové večery.

SLOVÁCKÉ SLAVNOSTI VÍNA A OTEVŘENÝCH PAMÁTEK

První víkend v září patří tradičně Slováckým slavnostem vína. Ty startují v pátek večer úvodním programem, v sobotu průvodem se zástupci vesnic z regionu a následuje nocí otevřených sklepů na Vinohradské ulici. Na tento termín doporučujeme rezervovat pokoje v předstihu.