Restaurace & Hotel: +420 724 367 051 hotel@hotelmaxi.cz
Zajímavosti

Okolí hotelu

OKOLÍ HOTELU

V okolí Hotelu Maxi, který se nachází v historickém centru Uherského Hradiště, naleznete řadu významných míst. Historické a přírodní lokality naleznete také mimo samotné město v blízkém okolí. Podrobnější informace vám poradíme na recepci hotelu nebo navštivte Městské informační centrum na Masarykově náměstí (cca 300m od hotelu).

 

KAM ZA KULTUROU A HISTORIÍ?

SLOVÁCKÉ DIVADLO (100M OD NÁS)

Nechte se kulturně obohatit jedním z představení herců Slováckého divadla. Nabitý program naleznete na webových stránkách, stejně jako podrobné informace ke koupi vstupenek či obsazení jednotlivých vystoupení.

SLOVÁCKÉ MUZEUM A GALERIE (MUZEUM 1 KM OD NÁS, GALERIE 100M OD NÁS)

Příjemnou procházku můžete zakončit ve Smetanových Sadech, kde se Slovácké muzeum nachází. Pravidelné výstavy potěší zvědavost každého z návštěvníků. Naopak kousek od hotelu se nachází oficiální součást muzea – Slovácká galerie. Mimo unikátní architekturu bývalé zbrojnice můžete uvnitř spatřit díla místních i cizích umělců.

PAMÁTNÍK VELKÉ MORAVY (2 KM OD NÁS)

V sousedním Starém Městě se za unikátním kostelem Sv. Ducha najdete Památník Velké Moravy. Exkurz do moravské historie nabízí ukázka starých hrobových systémů a uložiště ostatků šlechty.

ARCHEOSKANZEN MODRÁ (6,5 KM OD NÁS)

Reálný pohled na Velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví nabízí Archeoskanzen v Modré. Toto místo najdete cestou na Velehrad, program ukazující aktivity každodenního života té doby naleznete na webových stránkách.

VELEHRAD (7 KM OD NÁS)

Křesťanské centrum Uherskohradišťska město Velehrad skrývá spoustu historických míst a samotné centrum stojí za návštěvu.  Významným místem je především farnost.

HRAD BUCHLOV (17 KM OD NÁS)

Dominantou Chřibů je středověký hrad Buchlov, který tyčí nad okolní krajinou a směrem na Brno nejde minout. Víkendový program nabízí různé středověké atrakce, které je možno spojit s procházkou ke kapli Sv. Barbory.

ZÁMEK BUCHLOVICE (11 KM OD NÁS)

Západním směrem od Uherského Hradiště je vhodnou návštěvní destinací také Zámek Buchlovice. Barokní šlechtické sídlo patří mezi významná evropská centra z hlediska architektury a rozsáhlostí sbírek z Habsburského období.

 

KAM DO PŘÍRODY A ZA ZÁBAVOU?

CHŘIBY (PŘIBLIŽNĚ 13KM OD NÁS)

Pohoří západně od Starého města uhrane nadšence čisté přírody, panoramatickými výhledy na skalnaté a zalesněné kopce a údolí. Velké množství turistických tras provede výletníky z Buchlovic či Velehradu ke kapli Sv. Barbory, na hrad Buchlov nebo na zříceninu Cimburk. Doporučujeme procházet s turistickou mapou.

BÍLÉ KARPATY (PŘIBLIŽNĚ 37 KM OD NÁS)

Za Uherským Brodem se tyčí Bílé Karpaty, které jsou nejbližším pohořím. Otevřené možnosti pro všechny druhy turistiky a čarovnou přírodu naleznete v téměř všech lokalitách této oblasti. Zájemci můžou navštívit mstní bio farmy a jejich tradiční produkty.

PARK ROCHUS (3,5 KM OD NÁS)

Areál Rochus je jedinečná lokalita, která snoubí kulturní památky regionu s přírodou. Místní průvodci vám ukáží život obyvatelstva v různých obdobích, navštíví s vámi místní vinařské sklepy nebo kapli Sv. Rocha. Toto místo určitě stojí za návštěvu.

BAŤŮV KANÁL (600M OD NÁS – PŘÍSTAVIŠTĚ STARÉ MĚSTO)

Přibližně 53 km dlouhý kanál propojující Kroměříž s Hodonínem je ideálním místem pro letní plavby. V nabízených přístavištích si můžete zamluvit místa na lodi a kochat se okolní krajinou. Za cílovou destinaci si můžete zvolit třeba AdrenalinPark U Baťáku ve Veselí nad Moravou.

KOVOZOO (3 KM OD NÁS)

Rodiny s dětmi ocení unikátní zoo ve Starém Městě, která se nachází v prostorném areálu kousek od samotné výroby. Zvířata všeho druhu jsou složena z menších i větších součástek a kreativní buňky návštěvníků budou jistě nadšené. Na jednotlivých exponátech se podílí místní umělečtí kováři.

LÁZNĚ LEOPOLDOV (12 KM OD NÁS)

Naprosté uvolnění a relaxaci po dlouhém dni dopřejí lázně Leopoldov se svými vyhlášenými procedurami. Především sirné prameny a koupele dokonale očistí tělo od veškerých nečistot a působí desinfekčním účinkem. Jednoduše ideální místo pro relaxaci.

 

AQUAPARK UHERSKÉ HRADIŠTĚ (1,6 KM OD NÁS)

V nedalekém aquaparku si vodních radovánek užije celá rodina. Návštěva je vhodná za jakéhokoliv počasí, neboť areál nabízí vnitřní i venkovní bazény a atrakce. Nové wellness centrum potěší milovníky saun a vířivek.

LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO STUPAVA A OSVĚTIMANY (20 KM OD NÁS)

Zimní měsíce jsou úzce svázány se zimními sporty. I na Slovácku si můžete parádně zalyžovat nebo využít jednu z běžkařských tras. Základny těchto sportů najdete na Stupavě nebo v Osvětimanech.

LASER ARENA (120M OD NÁS)

Moderní zábavní centrum hledejte pod názvem Laser Arena. Mimo činnost vyplývající z názvu si návštěvníci mohou vyzkoušet také virtuální plošiny, PS4 Race simulace či jiné aktivity.

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA

Akcí roku je v Uherském Hradišti 9 dní trvající Letní filmová škola konající se na přelomu července a srpna. Mimo nepřetržité promítání snímků od různých autorů a tvůrců vás vtáhne do děje neustávající doprovodný program od stand upů, přes prezentace, až po kvízové večery.

SLOVÁCKÉ SLAVNOSTI VÍNA A OTEVŘENÝCH PAMÁTEK

První víkend v září patří tradičně Slováckým slavnostem vína. Ty startují v pátek večer úvodním programem, v sobotu průvodem se zástupci vesnic z regionu a následuje nocí otevřených sklepů na Vinohradské ulici. Na tento termín doporučujeme rezervovat pokoje v předstihu.

CzechEnglishGermanItalian