Okolí hotelu

Jestliže máte rádi památky, pak vás Uherskohradišťsko určitě nezklame. V blízkosti hotelu je městská nákupní zóna, nádraží autobusů i vlaků ve vzdálenosti do 400m pěší chůzí městem.

Městské informační centrum se nachází na Masarykově náměstí, cca 300m od hotelu.lrg_elfmark_0135_u2_panorama

K proslulému Slováckému divadlu stačí ujít pouze 100m a 80m ke Galerii Slováckého muzea.

slovacke-divadlo-2 14325566430

Najdete tady i jeden z nejzachovalejších středověkých hradů – Buchlov. Z Buchlova rovnou do Buchlovic, na zámek s nádherným parkem, který patří mezi nejvýznamnější barokní šlechtická sídla na území České republiky.

TOI3ac383_152641_2325351 buchlovice28.5.16_006

Nejvýznamnější jsou archeologické objevy z období Velké Moravy. Neměli byste opomenout navštívit Slovácké muzeum, Památník Velké Moravy ve Starém Městě ani Archeoskanzen na Modré.

Uherskohradišťsko se může pochlubit také skutečnými skvosty církevní architektury, v čele s velehradskou bazilikou.

14325612421 slovacke-muzeum-archeologicke-lokality2 archeoskanzen_Modra_12_

Přírodní krásy okolí mají mnoho různých podob. Ať už evropsky významné lokality (Chřiby, Kněžpolský les, Rochus, Bílé Karpaty,…), naučné stezky (Kunovský les, Kostelany nad Moravou, …), památné stromy či prameny a studánky.

Stěží najedete kraj podobný Slovácku s tolika malými viničkami a rodinnými vinnými sklepy.

Při návštěvě rozhodně nevynechejte Baťův kanál. Délka kanálu je 52 km a spojuje Otrokovice se Sudoměřicemi. Ať už se po něm projedete na lodi, hausbótu či jej budete obdivovat ze sedla svého kola.

 Park Rochus_rochus_kaple_fotom-ark_7 podzim1

Milovníci koupání a lenošení u vody mohou celoročně využít nově otevřený Aquapark.

Pokud máte rádi adrenalinovou hru, určitě doporučujeme navštívit novou Laser Arenu – jednu z nejadrenalinovějších  a nejzábavějších sportovních her – v Otakarově ulici (50m od hotelu).

fb09b3b624344ddfa94b6718c66ade3e letni_areal g_9

Pokud chcete svému tělu dopřát chvilku hýčkání, doporučujeme navštívit Lázně Leopoldov, které leží asi 6 km od Uherského Hradiště. Zde Vám nabídnou jak procedury klasické tak třeba i čokoládovou koupel a solnou jeskyni.

 

Okolní lyžařská střediska (Osvětimany, Stupava, … ) poskytují podmínky na všechny druhy zimních sportů.

Nabídka aeroklubu a soukromých subjektů na neveřejném mezinárodním letišti v Kunovicích zahrnuje vyhlídkové lety v letadlech i tandemové seskoky.

Pokud chcete zkusit let balonem, navštivte nové Balonové centrum na Břestku.

Z větších akcí v Uherském Hradišti za zmínku určitě stojí Letní filmová škola či Slovácké slavnosti vína a otevřených památek.

letni-kino-namesti4--foto-david-kumermann 5468926-uherske-hradiste-slovacke-slavnosti-vina-a-otevrenych-pamatek-2013_denik-630